Інформування про власників підприємства в рамках нового фінмоніторингу

Закон про фінмоніторинг(1) серед іншого удосконалив механізм контролю над підозрілими фінансовими операціями шляхом більш ретельного надання державі достовірної інформації про осіб, в інтересах яких здійснюються ті або інші фінансові операції. А принагідно — і про кінцевих власників підприємств. Тож розберемося, хто такі кінцеві бенефіціари і хто про них звітує.

Згідно з п.30 ст.1 Закону про фінмоніторинг кінцевим бенефіціарним власником вважається будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив (контроль) на діяльність клієнта та/або фізичну особу, від імені якої проводиться фінансова операція(2). Для юридичних осіб кінцевим бенефіціарним власником є будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність юридичної особи (в тому числі через ланцюг контролю/володіння).

Як відомо, за ст.641 ГКУ підприємства (крім державних та комунальних) зобов’язані встановлювати свого кінцевого бенефіціара, постійно обновляти та зберігати інформацію про нього і надавати її держреєстратору у випадках і в обсязі, передбачених законом. Така інформація, подана держреєстратору, потрапляє до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№19-20 від 18.05.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників