Незаконно призначена перевірка: без наслідків

Упрактиці українських адмінсудів давно склалася правова позиція, згідно з якою платник податків повинен бути завчасно і належним чином попереджений про призначення органом ДФС перевірки. Інакше платник податків не може реалізувати своє право на захист шляхом заперечення проти проведення незаконної перевірки або прийняття участі у проведенні невиїзної перевірки. Тому що порушується важливий принцип — баланс публічних і приватних інтересів.

Як зазначалося вище, цього правила дотримуються суди, коли йдеться про проведення невиїзної перевірки. Оскаржити наказ про її проведення можна, незважаючи навіть на факт того, що вона була проведена без попередження платника податків, адже платник податків не міг вплинути на проведення такої перевірки і це порушує його права, задекларовані ПКУ.

Позицію Верховного Суду (далі — ВС) з цього питання сформульовано так: якщо порядок призначення перевірок не дотримано органом ДФС/ДПС, наслідки такої перевірки у вигляді податкових повідомлень-рішень (ППР) є незаконними і підлягають скасуванню. Ця позиція простежується в постановах ВС від 05.05.2018 р. № 810/3188/17 та від 15.05.2018 р. № 809/1578/17.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№18 від 04.05.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників