Екологічний податок за забруднення: відображення в декларації

Потреба донести до відома ДПС додаткову інформацію під час складання звітності виникає доволі часто. З цією метою платник податку зазвичай або користується відповідними розділами звітної форми, або складає пояснювальну записку. ДПС пропонує задекларувати податкові зобов’язання з податку за двоокис(1) шляхом складання доповнення до податкової декларації довільної форми (див. опубліковану далі ІПК від 15.04.2020 р. № 1542/6/99-00-04-03-03-06/ІПК). Складан­ня доповнення передбачено формою декларації. Ця обставина надає можливість проінформувати ДПС про викиди, спричинені всіма стаціонарними джерелами забруднення за наявності у платника податків відокремлених структурних підрозділів. Адже в додатку 1, передбаченому для декларування податкових зобов’язань з екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, відображається агрегована інформація щодо всіх джерел.

Крім того, звертаємо увагу, що форма декларації не передбачає відображення 500 «пільгових» тонн викидів з метою виключення їх із загального обсягу. Тобто фактичний обсяг викидів для відображення в декларації визначається як різниця між реальним фактичним обсягом викидів і величиною граничного обсягу (500 тонн). У зв’язку з цим доцільно навести приклад розрахунку податкових зобов’язань, який містився в листі ДФС від 26.04.2019 р. № 13932/7/99-99-12-03-04-17(2):

«…обчислюємо кількість викидів Двоокису (CO2), емісія яких відбулася в результаті утилізації мастил (олив) шляхом їх спалювання як рідкого пічного палива, подібного до мазуту, які становлять у:

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№18 від 04.05.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників