Продаж медичних масок: чи завжди без ПДВ?

Під час карантину чимало підприємств займається пошиттям медичних масок і постачає їх іншим суб’єктам господарювання. Такі маски включено до Переліку № 224(1), тож вони повинні підпадати під пільгу з ПДВ за п.71 підрозд.2 розд.ХХ ПКУ, яка почала діяти 17.03.2020 р. (далі — пільга щодо медвиробів). Однак включення до Переліку № 224 — не єдина умова для застосування звільнення з ПДВ для внутрішніх постачань. У примітках до цього нормативного документа пояснено, коли зазначені в ньому товари, зокрема засоби індивідуального захисту (далі — ЗІЗ), вважаються призначеними для боротьби з коронавірусною хворобою. З’ясуємо, які це умови і що повинен зробити платник ПДВ, щоб виконати їх і застосовувати пільгу.

Маска — медвиріб чи ЗІЗ? Це дві різні категорії товарів, які слід розрізняти, зокрема, з метою оподаткування ПДВ.Для визначення належності МОЗ рекомендує керуватися призначенням виробу відповідно до цілей, зазначених виробником у його маркуванні та/або інструкції із застосування.

Наприклад, до масок, які призначені для профілактики зараження інфекціями, в умовах забрудненого повітря чи при косметичних процедурах (забезпечення захисту від різноманітних можливих патогенних мікробів, мікроорганізмів, вірусів, бактерій, забруднюючих речовин із повітря), застосовується постанова КМУ від 27.08.2008 р. № 761 «Про затвердження Технічного регламенту засобів індивідуального захисту».

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№18 від 04.05.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників