Податок на нерухомість: податкового бонуса без проблем не буває

На сторінках нашого видання ми вже повідомляли читачів, що законотворці доволі швидко зрозуміли, що занадто розщедрилися стосовно надання підтримки платникам податку на нерухомість(1). Йдеться про норму Закону № 540(2), відповідно до пп.2 п.1 р.І якого об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в період з 1 березня по 31 березня 2020 року. Нагадаємо, що спершу згідно із Законом № 533(3) цей період становив два місяці: з 1 березня по 30 квітня. Та згодом законотворці зрозуміли, що щось пішло не так: чи то пройшов шок від наступаючого коронавірусу, чи то усвідомили, яку суму недоотримають бюджети, які й так тріщать по швах. Та незалежно від причин прийняття рішення про скорочення податкових канікул, бухгалтери, що вже встигли повідомити ДПС про те, що скористалися двомісячним податковим бонусом, отримали проблему. Суть проблеми полягає в необхідності проведення перерахунку податкових зобов’язань з податку на нерухомість за квітень тими платниками, які вже встигли подати уточнюючі декларації з нульовими податковими зобов’язаннями за березень і квітень, тобто шляхом подання чергової уточнюючої декларації та сплати відновленої суми податку за квітень.

Розгляньмо складові проблеми докладніше, беручи до уваги думку ДПС, викладену в опублікованій далі ІПК від 14.04.2020 р. № 1521/6/99-00-04-03-03-06/ІПК.

Перерахунок суми податку на нерухомість слід здійснити шляхом збільшення податкових зобов’язань за II квартал 2020 року, тобто відновити податкові зобов’язання, які були задекларовані в податковій декларації за 2020 рік. Зазначимо, що в цій ІПК застосовано доволі вдале формулювання, тобто мова йде про коригування суми податкових зобов’язань за ІІ квартал. А в Законі № 540 вказано, що «платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зобов’язані подати не пізніше 30 квітня 2020 року уточнюючі податкові декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в яких відобразити відповідні зміни податкового зобов’язання за податкові періоди  березень та квітень  2020 року». Як відомо, в ПКУ не передбачено механізму відкликання або анулювання раніше поданої уточнюючої декларації. Тож нова уточнююча декларація буде уточнювати показники першої уточнюючої декларації, а не раніше поданої звітної. Враховуючи, що показники за березень в обох уточнюючих деклараціях збігатимуться, уточнити треба тільки суму податкових зобов’язань за квітень.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№18 від 04.05.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників