Головне за тиждень (27 квітня - 3 травня)

Закон про землю є!

Президент підписав(1) Закон України № 552-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» (Верховна Рада ухвалила його31.03.2020 р.)Зокрема, Законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі. А от продаж державних та комунальних земель заборонено. До того ж питання про надання іноземцям права купувати землю вирішуватиметься на референдумі.

Фінмоніторинг: нове кіно від НБУ

28 квітня 2020 року набув чинності Закон України від 06.12.2019 р. № 361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». На своїй сторінці в фейсбук НБУ заспокоює своїх клієнтів: каже, що все буде добре(2). А на YouTube навіть демонструє кіно про новації фінмоніторингу (хоча до голлівудських митців чиновникам НБУ ще далеко)(3).

НБУ: сучасні інструменти для дистанційної ідентифікації та верифікації клієнтів

НБУ підготував для банків ґрунтовні зміни щодо підходів проведення дистанційної ідентифікації та верифікації клієнтів, зокрема, велику кількість варіацій доступних механізмів для розвитку дистанційних каналів отримання банківських сервісів. Незабаром для відкриття рахунку в новому банку візит у банківське відділення або особиста зустріч з агентом банку стане зайвим кроком. Про це і більше — тут(4).

Як подати звітність на карантині

На своєму офіційному сайті ДПС повідомила(5) про режим роботи щодо приймання податкової звітності та про порядок надсилання електронних документів та їх прийняття.Час прийому суб’єктів звернень є загальним (єдиним) для всіх послуг та сервісів, що надаються у центрі обслуговування платників, створеному при ГУ ДПС в областях та м.Києві та державних податкових інспекціях. Електронний кабінет працює постійно (24 години на дату кожного календарного дня), крім часу, необхідного для його технічного обслуговування.

Новини про єдиний рахунок для сплати податків і зборів

29 квітня Кабмін затвердив порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, який запроваджується з 1 січня 2021 року, за які «відповідає» ДПС(6). На час підготовки номера до публікації текст документа не оприлюднено.

Податківцям знайшли голову

Кабмін призначив головою ДПС Олексія Любченка(7).


(1)https://www.president.gov.ua/news/prezident-pidpisav-zakon-shodo-obigu-zemel-silskogospodarsko-60901

(2)https://www.facebook.com/NationalBankOfUkraine/posts/2558626381018185?__tn__=K-R

(3)https://www.youtube.com/watch?v=r03J8EVG2Do&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3TT5bgDZLCGOzkzKx7RU27XcsUQOcaOxYCj1a48vF_wtZJemSEcEZiR0E

(4)https://bank.gov.ua/news/all/banki-otrimayut-novi-providni-suchasni-instrumenti-dlya-distantsiynoyi-identifikatsiyi-ta-verifikatsiyi-kliyentiv

(5)https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/416374.html

(6)https://www.kmu.gov.ua/news/zatverdzheno-poryadok-funkcionuvannya-yedinogo-rahunku

(7)https://minfin.com.ua/ua/2020/04/29/44421392/

Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників