Орендований бензовоз як пересувний акцизний склад

Підприємство здає в оренду бензовоз (договір оренди укладено).  Хто має оформити пересувний акцизний склад: власник бензовозу (орендодавець) чи орендар?

Параграфом 5 гл.58 ЦКУ юридично врегульовано питання оренди транспортного засобу, яким є згаданий бензовоз. Оскільки договір оренди укладено, то, сподіваємося, його зміст відповідає цим нормам.

Для відповіді на запитання основоположною є норма ст.800 ЦКУ, де вказано, що «наймач  самостійно здійснює використання транспортного засобу у своїй діяльності і має право без згоди наймодавця укладати від свого імені договори перевезення, а також інші договори відповідно до призначення транспортного засобу». Це означає, що після передачі бензовозу в оренду підприємство-орендодавець  не втручається у його використання орендарем. Тобто якщо орендар перевозитиме бензовозом речовини, що згідно з пп.14.1.1411 ПКУ відповідають визначенню «пальне», то всі «акцизні» наслідки використання бензовозу, в т.ч. і реєстрація його як акцизного складу пересувного, будуть у орендаря.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№17 від 27.04.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників