Оренда під час карантину: законодавчий цирк триває

У попередньому номері(1) ми розглянули особливості нарахування орендної плати під час карантину. Наріжним каменем став законопроєкт № 3279, який запроваджував нову редакцію п.14 Прикінцевих та перехідних положень ЦКУ. Утім, після публікації Закону № 553(2), на який перетворився указаний законопроєкт після підписання Президентом, виявилося, що тепер указана норма звучить інакше, ніж передбачалося. Що ж маємо у підсумку?

Згідно з Законом № 553, п.14 Прикінцевих та перехідних положень ЦКУ звучить тепер так: «Встановити, що на час дії відповідних обмежувальних карантинних заходів, запроваджених Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), обставинами, за які наймач (орендар) не відповідає відповідно до частини другої статті 286 Господарського кодексу України, частин четвертої та шостої статті 762 Цивільного кодексу України, також є заходи, запроваджені суб’єктами владних повноважень, якими забороняються певні види господарської діяльності з використанням орендованого майна, або заходи, якими забороняється доступ до такого майна третіх осіб».

Для початку нагадаємо зміст відповідних норм:

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№17 від 27.04.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників