Відпустка за власний рахунок: як розрахувати ЄСВ

Працівник взяв відпустку за власний рахунок на час карантину з 1 по 25 квітня. Чи потрібно сплатити ЄСВ у мінімальному розмірі за такого працівника?

Попри те, що до Закону про ЄСВ було внесено зміни у зв’язку із запровадженням всеукраїнського карантину, ці зміни не стосуються порядку сплати єдиного внеску роботодавцями(1). Тож, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) (далі — МЗП), то сума ЄСВ розраховується як добуток розміру МЗП і ставки ЄСВ (ч.5 ст.8 Закону про ЄСВ(2)).

Таким чином, якщо працівник після відпустки без збереження зарплати(3) відпрацює з 27 по 30 квітня, і нарахована зарплата за цей період буде менше, ніж розмір МЗП, то сума нарахованого ЄСВ має бути не менше розміру мінімального страхового внеску, тобто 1039,06 грн. (4723 грн. × 22%)(4).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№16 від 20.04.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників