Лікарняний під час відпустки за власний рахунок: як сплачувати ЄСВ

Працівник взяв відпустку за власний рахунок на час карантину з 1 по 25 квітня. Однак з 13 по 17 квітня він перебував на лікарняному (розмір лікарняних — 2381 грн.). Чи продовжується відпустка за власний рахунок на період тимчасової непрацездатності? Чи потрібно сплатити ЄСВ у мінімальному розмірі за такого працівника?

Насамперед слід врахувати, що за наявності листка тимчасової непрацездатності, наданого працівником, роботодавець зобов’язаний перенести щорічну відпустку на інший термін або її продовжити (ст.11 Закону про відпустки). Таким чином, факт хвороби працівника під час відпустки  за власний рахунок, навіть за наявності листка непрацездатності, не є підставою для продовження такої відпустки.

Також важливо знати, що відповідно до ст.23 Закону про соцстрах допомога по тимчасовій непрацездатності не надається, зокрема, за період перебування найманого працівника у відпустці без збереження заробітної плати. Проте це правило стосується безпосередньо допомоги, яка виплачується за рахунок Фонду соцстраху. Оскільки у даному випадку всі 5 днів тимчасової непрацездатності оплачуються за рахунок роботодавця, він може прийняти рішення про оплату цих днів працівнику. Законодавство йому не забороняє це зробити. Якщо сума виплати буде менше за розмір мінімальної заробітної плати (4723 грн.), то сума сплаченого ЄСВ має бути не менше розміру мінімального страхового внеску: 1039,06 грн. (4723 грн. × 22%).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№16 від 20.04.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників