Виплата відпускних у зв’язку із карантином

Робітники підприємства просили терміново без дотримання графіка відпусток надати їм частини щорічних відпусток, оскільки у зв’язку із запровадженням карантину неможливо добратися до роботи або у зв’язку з необхідністю догляду за дитиною в період введення карантину в школах та дитячих садках. Керівництво пішло назустріч цим працівникам, але відпускні були виплачені разом із зарплатою за другу половину березня.  Чи не є це порушенням строку виплати відпускних?

За загальним правилом за час відпустки заробітна плата виплачується працівнику не пізніше ніж за три дні до її початку (ст.21 Закону про відпустки(1)). Але це у разі, якщо відпустка надається працівникові за графіком, який раніше узгоджено між працівником та роботодавцем. Саме в такому випадку нарахування відпускних та їх виплату має бути здійснено з дотриманням цих вимог.

Проте коли за певних обставин виникає потреба в терміновому оформленні відпустки, то нарахування та виплата відпускних у строки, передбачені ст.21 зазначеного Закону, є фізично неможливими.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№16 від 20.04.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників