Відпустки за свій рахунок під час карантину

У фізичної особи — підприємця є магазин у торговельно-розважальному центрі та наймані працівники. Урядовим рішенням встановлена пряма заборона на роботу торговельних центрів. У зв’язку з цим за згодою найманих працівників підприємець оформлює своїм співробітникам відпустку без збереження заробітної плати.Чи є таке рішення порушенням законодавства? Яка відповідальність передбачена для роботодавця у разі порушення? Чи є законодавчо регульовані норми кількості працівників, які можуть одночасно перебувати у відпустці за власний рахунок? Якими нормами необхідно керуватися в умовах карантину?

Роботодавець вправі надавати працівникам на підставі їх заяв відпустку без збереження заробітної плати. Водночас зобов’язувати працівників йти в таку відпустку, надавати її без їх заяв — неправомірно, й роботодавця за це може бути притягнуто як до адміністративної відповідальності згідно зі ст.41 КпАП(1) (штрафують керівника підприємства чи фізособу-підприємця), так і до відповідальності на підставі ст.265 КЗпП(2) (штрафують підприємство чи фізособу-підприємця). З іншого боку, відсутні вимоги щодо кількості працівників, які можуть одночасно перебувати у зазначеній відпустці. Тобто за наявності заяв працівників навіть всі наймані працівники одного роботодавця можуть одночасно перебувати у такій відпустці.

Зверніть увагу на такий нюанс: Законом № 530-ІХ(3) ст.26 Закону про відпустки(4) було доповнено новою нормою(5): «У разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений частиною першою цієї статті». За загальним правилом тривалість відпустки без збереження зарплати — до 15 календарних днів на рік.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№15 від 13.04.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників