Головне за тиждень (6 - 12 квітня)

«Карантинну» діяльність розширено

Постановою КМУ від 02.04.2020 р. № 255 Уряд вніс зміни до своєї ж Постанови № 211(1), які розширюють перелік дозволеної під час карантину господарської діяльності. Так, з-під карантину виведено:

• продаж запчастин для транспортних засобів, у тому числі для тракторів та іншої сільгосптехніки;

• продаж добового молодняка свійської птиці;

• функціонування всіх видів фінансових установ, у тому числі ломбардів і кредитних спілок.

Уряд надав низку рекомендацій для бізнесу, які сприятимуть зменшенню черг і скупчень відвідувачів у магазинах та забезпечать виконання запроваджених протиепідемічних заходів, зокрема: робота аптек цілодобово, допуск відвідувачів до торгових залів у розрахунку не більше 1 відвідувача на 10 м2 площі, з дотриманням 1,5-0метрової відстані між особами тощо(2).

Але це ще не все. Черговою постановою КМУ від 08.04.2020 р. № 262(3)перелік дозволеної під час карантину господарської діяльності знову розширено! Це надання послуг хімчистки, поштова та кур’єрська діяльність, будівельні роботи, збирання і заготівля відходів.

Житомирська влада «обнулила» єдиний податок на період карантину

Спираючись на права, надані місцевим органам самоврядування Законом № 540(4), Житомирська міська рада внесла зміни до свого рішення від 10.06.2015 р. № 932 «Про місцеві податки та збори». Відповідно до цього рішення з 1 до 30 квітня 2020 року встановлюється нульова ставка для платників єдиного податку першої і другої груп,відповідно до Закону № 540, Постанови № 211. Наголошено також, що у разі продовження карантину зазначений вище термін буде продовжено(5). Цікаво, чи залишаться житомиряни винятком?

Ведення підприємницьких книг під час карантину

Відповідно до оновленої Постанови № 211 ФОПи тимчасово можуть вести облік доходів і витрат без використання книги обліку доходів, якщо її ведення повинно було розпочатися після встановлення карантину. Оскільки наразі придбати ці книги неможливо, Уряд дозволив припинити їх використання в зазначений період. Однак протягом 3 місяців з дня прийняття рішення про скасування карантину ФОПи повинні будуть подати до контролюючих органів заповнену книгу(6).

Податкові пільги

8 квітня ДПС оприлюднила Довідник податкових пільг № 98/1, що є втратами доходів бюджету, та Довідник інших податкових пільг № 98/2 станом на 2 квітня 2020 року(7).

Карантин і нотаріат

За інформацією з перевірених джерел(8), органи нотаріату продовжують працювати у період карантину, хоча і з певними обмеженнями. Так, з метою забезпечення функціонування органів нотаріату, але недопущення скупчення людей, було обмежено прийом громадян в усіх державних нотаріальних конторах країни та запроваджено чергування. Крім того, нотаріусам наголошено на можливості вчинення саме невідкладних нотаріальних дій, з якими пов’язано пропуск передбачених законодавством строків та порушення прав громадян, за попереднім записом у телефонному режимі.

Державні послуги — в «Дії»!

Відкрити власну справу за 10 хвилин? Отримати необхідну довідку? Перевірити дані про себе в державних реєстрах? Відтепер усе це можна швидко та зручно зробити онлайн на порталі державних послуг «Дія».

Портал «Дія» стане універсальною точкою доступу громадян і бізнесу до всіх електронних державних послуг за єдиними стандартами. Раніше більшість цих послуг були розкидані по різних порталах, тож знайти їх було доволі проблематично. Наразі процес максимально спрощено. Докладніше — тут(9).


(1)Постанова КМУ від 11.03.2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

(2)https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-rozshiriv-perelik-dozvolenih-vidiv-gospodarskoyi-diyalnosti-pid-chas-karantinu

(3)https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-ka-a262  

(4)Закон України від 30.03.2020 р. № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

(5)http://zt-rada.gov.ua/?3398[0]=10685

(6)https://www.kmu.gov.ua/news/mincifri-pid-chas-karantinu-fop-mozhut-ne-vesti-knigu-obliku-dohodiv

(7)https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html

(8)https://www.kmu.gov.ua/news/olga-onishchuk-organi-notariatu-prodovzhuyut-pracyuvati-pid-chas-karantinu

(9)https://www.kmu.gov.ua/news/mincifri-zapustilo-portal-derzhavnih-poslug-diya

Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників