Основні засоби і ТМЦ не використовують на карантині: чи буде умовний ПДВ

Через запровадження різноманітних обмежувальних та карантинних заходів у багатьох платників податків скоротилися обсяги замовлень, продажів, виробництва тощо. З огляду на це, частина основних засобів (далі — ОЗ) та товарно-матеріальних цінностей (далі — ТМЦ) не використовується. А оскільки під час придбання таких товарів напевно було відображено податковий кредит з ПДВ, постає питання про його долю у зв’язку з карантинними «канікулами». Чи не доведеться тепер зрівноважувати податковий кредит податковими зобов’язаннями?

Щоб відповісти на це запитання, насамперед потрібно пригадати умови, за яких у платника ПДВ виникає обов’язок нарахувати умовні податкові зобов’язання згідно з абз.«а» — «г» п.198.5 ПКУ. Це відбувається, якщо товари/послуги призначаються для використання або починають використовуватися в операціях: що не є об’єктом оподаткування ПДВ, звільнених від оподаткування, не пов’язаних з господарською діяльністю, а також у разі переведення виробничих ОЗ до складу невиробничих.

Якщо товари не використовують у зв’язку з тимчасовим припиненням господарської діяльності або скороченням її обсягів, то нічого з переліченого вище не відбувається. Адже про необ’єктні чи пільгові операції не йдеться, бо немає використання як такого. Тож підстави для нарахування умовного ПДВ з абз.«а» та «б» п.198.5 ПКУ не спрацьовують.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№14 від 06.04.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників