Фонд зайнятості поспішає на допомогу… не до всіх

Будь-який збій у роботі підприємства тягне за собою негативні наслідки як для власника підприємства, так і для його працівників. На жаль, такі наслідки не завжди обмежуються економією, як-то зменшення асортименту тістечок для співробітників, або припиненням фінансування їх здорового способу життя в неробочий час. Заклики влади не звільняти працівників жодним чином не поліпшують фінансовий стан підприємства, яке в карантинний період не може провадити господарську діяльність і, як наслідок, втрачає можливість виплачувати заробітну плату в повному обсязі.

Українське законодавство, а саме Закон про зайнятість(1), містить норми, що гарантують надання підтримки суб’єктам підприємництва в скрутні часи, наприклад, надання допомоги по частковому безробіттю(2). Але Законом № 540(3) була здійснена спроба адаптувати статті Закону, що діяли раніше, до нинішніх реалій. Крім того, Закон про зайнятість доповнено новою статтею 471, норми якої застосовуються в період карантину в зв’язку з поширенням COVID-19.

Розгляньмо докладніше, на що наразі можуть розраховувати суб’єкти підприємництва, які попри складні часи не звільняють своїх працівників, в сфері реалізації прав, передбачених Законом про зайнятість.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№14 від 06.04.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників