Як повернути валютний борг: ситуація із практики

До редакції нашого журналу надійшов лист, в якому описано ситуацію, що може бути цікавою для інших читачів. І ця ситуація пов’язана не з одним, а з декількома запитаннями, відповіді на які ми й наведемо нижче.

Отже, Підприємство 1 з жовтня 2019 року мало заборгованість (за безвідсотковою позикою) перед нерезидентом в сумі 100000 дол. США. Її планувалося погасити в лютому 2020 року. В січні 2020 року був укладений договір про відступлення нерезидентом права вимоги Підприємству 2. Підприємство 2 просить повернути борг. Утім, грошей у Підприємства 1 немає, але в заставі під отриману позику є основні засоби (далі — ОЗ).

Оціночна вартість ОЗ становить 1800000 грн. (без ПДВ), їх балансова вартість — 1050000 грн. Підприємство 1 передало ОЗ Підприємству 2 за договором про відступлення права вимоги з нерезидентом у березні 2020 року. Підприємства 1 та 2 є платниками податків на загальних умовах. Чи може Підприємство 1 таким чином розрахуватися з підприємством 2? Які облікові наслідки від передачі ОЗ виникнуть у Підприємства 1?

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№13 від 30.03.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників