Відшкодування витрат комісіонера: чи нараховувати ПДВ?

Цивільним законодавством передбачено право комісіонера на відшкодування витрат, зроблених ним у зв’язку з виконанням договору комісії (ст.1024 ЦКУ). До таких витрат можна віднести транспортування, страхування і зберігання майна, сплату митних платежів і комісії банку за придбання іноземної валюти, а в деяких випадках — витрати на рекламні і маркетингові заходи.

Але податковим законодавством не регламентовано оподаткування таких операцій, що, з одного боку, дає можливість маніпулювати різними нормами ПКУ, а з іншого — несе ризики виникнення недоїмки. Як це часто буває, податківці обирають найбільш фіскальні підходи, які, на думку автора, не завжди достатньо обґрунтовані. Тож розглянемо податкові наслідки застосування такої умови в договорі комісії, як відшкодування витрат комісіонера.

Комісія і ПДВ: основні правила

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№13 від 30.03.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників