Відповідальність учасників перед господарським товариством і за товариство

Обираючи модель для бізнесу, потенційний підприємець опиняється перед вибором: діяти як фізична особа — підприємець чи створити юридичну особу. Окрім багатьох інших критеріїв, за якими здійснюється такий вибір, неабияку роль відіграє відповідальність за підприємницькими боргами.

Особливості статусу учасника юрособи

Зареєструвавшись ФОП, фізична особа наражає усе своє майно на ризики, пов’язані з підприємницькою діяльністю. Тобто за підприємницькими боргами доведеться нести відповідальність і після позбавлення статусу підприємця. Так, у постанові ВСУ від 09.08.2017 р. у справі № 3-3947к06 зазначено: «Однією з особливостей підстав припинення зобов’язань для ФОП є те, що у разі припинення суб’єкта підприємницької діяльності — фізичної особи (виключення з реєстру суб’єктів підприємницької діяльності) її зобов’язання за укладеними договорами не припиняються, а залишаються за нею як фізичною особою, оскільки фізична особа не перестає існувати. ФОП відповідає за своїми зобов’язаннями, пов’язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном».

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Контрагенти-фізособи: переваги і ризики» (Березень 2020)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників