Договори підряду з фізособами та ФОП

Поряд з орендою та купівлею-продажем договори підряду залишаються в числі найбільш популярних у повсякденній господарській діяльності. Нерідко контрагентами за ними стають фізичні особи — як звичайні, так і у статусі підприємців.

Укладаємо договір підряду

За таким договором одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу (ч.1 ст.837 ЦКУ). Цей договір підійде підприємству, коли метою буде виготовлення, обробка, переробка, ремонт речі чи для виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові. Тобто результат підряду — неодмінно матеріальний, його можна, умовно кажучи, торкнутися. У цьому відмінність підряду від послуг, результат яких споживається замовником у процесі надання. Водночас сучасним роботодавцям слід бути дуже уважними у ситуації, коли вони виступають замовниками за договором підряду, де контрагент — звичайна фізособа без статусу підприємця, адже існує загроза, що недбало чи неправильно оформлений договір підряду контролюючий орган (податківці або Держпраці) розцінить як прихований трудовий договір, що потягне за собою малоприємні наслідки у вигляді чималих штрафів(1).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Контрагенти-фізособи: переваги і ризики» (Березень 2020)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників