Договори оренди землі та нерухомості з фізособами та ФОП

Ці правочини незмінно залишаються в топі угод, які підприємства укладають з фізособами. Усе просто: останні мають певне цінне майно (будівлі, споруди, ділянки), яке вони надають юрособі в користування за плату, а підприємство готове оплачувати таке користування, бо з певних мотивів не може чи не хоче набути аналогічне майно у власність. Попри те, що вже не одне покоління бухгалтерів та юристів на практиці стикається з орендними правовідносинами, не завадить нагадати як про їх базові засади, так і про певну специфіку.

Договір найму нерухомості: предмет і укладення

Предметом зазначеного договору вважають нерухомість, тобто будівлі, інші капітальні споруди та їхні окремі частини (приміщення). Нацстандарт № 2 дає таке визначення будівель: земельні поліпшення, у яких розташовані приміщення, призначені для перебування людини, розміщення рухомого майна, збереження матеріальних цінностей, здійснення виробництва тощо. Аналогічні тлумачення цього поняття наведено й в інших нормативних актах, зокрема в пп.14.1.15 ПКУ.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Контрагенти-фізособи: переваги і ризики» (Березень 2020)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників