Оренда рухомого майна: договори з громадянами та ФОПами

Попри те, що традиційно більше уваги приділяється договорам найму (оренди) нерухомості, зважаючи на вартісність їх предмета, оренда рухомого майна більш поширена, принаймні з огляду на величезну кількість варіантів стосовно своїх об’єктів. Часто рухоме майно підприємствам доводиться орендувати у громадян, які не є суб’єктами господарювання, та у підприємців (ФОПів). Йдеться передусім про різноманітне обладнання, меблі, інструменти, офісну техніку тощо. Про особливості таких договорів зараз і поговоримо.

Зміст відносин договору оренди

За цим договором наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно в користування за плату на певний строк (ч.1 ст.759 ЦКУ). Предметом такого договору може бути річ, що визначена індивідуальними ознаками(1) та зберігає свій первісний вигляд за неодноразового використання (так звана неспоживна річ). Наймодавець зобов’язаний передати наймачеві річ у комплекті й у стані, що відповідають умовам договору та її призначенню(ч.1 ст.767 ЦКУ). Також можна передати в оренду майнові права.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам видання Тематичний збірник «Контрагенти-фізособи: переваги і ризики» (Березень 2020)
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 180грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників