Головне за 2 - 15 березня

Роботодавцям про коронавірус: рекомендації від Держпраці

Кабмін постановою від 11.03.2020 р. № 211 з 12 березня по 3 квітня 2020 року ввів в Україні карантин у зв’язку зі спалахом коронавірусу COVID-19 вже в сотні країн (див. с.5). Радимо роботодавцям негайно ознайомитись з рекомендаціями Держпраці щодо запровадження запобіжних заходів розповсюдження COVID-19 на робочих місцях(1).

Податківці готові до реєстрації програмних РРО

ДПС повідомила(2) про доповнення спеціалізованого клієнтського ПЗ для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» до версії станом на 03.03.2020 р. З’явились нові версії документів:

• F/J 1316601 – Заява про реєстрацію програмного РРО (форма № 1-ПРРО);

• F/J 1316701 – Повідомлення про виявлення несправностей програмного РРО (форма № 2-ПРРО);

• F/J 1316801 – Повідомлення про відкриття зміни програмним РРО (форма № 3-ПРРО);

• F/J 1316901 – Повідомлення про проведення розрахункових операцій у період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером (форма № 4-ПРРО).

Отримати дозвіл на роботи підвищеної небезпеки стане легше

Кабмін постановою від 03.03.2020 р. № 207 затвердив Зміни, що вносяться до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки(3). Ними впроваджується декларативний принцип отримання від Держпраці цих дозволів. Зміни стосуються, зокрема, робіт на висоті понад 1,3 м; земляних робіт на глибині понад 2 м або в зоні розташування підземних комунікацій; робіт в діючих електроустановках напругою понад 1000 В і в зонах дії струму високої частоти; зварювальних робіт.

Оновлена «паркувальна» декларація

Наказом від 21.12.2019 р. № 550 Мінфін виклав у новій редакції Податкову декларацію збору за місця для паркування транспортних засобів(4). Форма містить саму декларацію, в якій зазначаються дані суб’єкта господарювання та сума збору до сплати, і додаток, призначений для здійснення розрахунку суми збору в розрізі об’єктів оподаткування. Головна причина оновлення – введення в дію податкових пільг зі збору за місця для паркування. За допомогою багатьох приміток заповнити форму буде нескладно.

Окреме повідомлення про працевлаштування керівника скасовано

5 березня набрала чинності постанова КМУ від 12.02.2020 р.  № 188 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413», відповідно до якої про приймання на роботу члена виконавчого органу госптовариства або керівника підприємства окремого повідомлення до ДПС подавати не потрібно. З вказаної дати повідомленням про прийняття керівництва на роботу є відомості, отримані податківцями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.


(1)http://dsp.gov.ua/main-news/rekomendatsii-vooz-shchodo-zaprovadzhennia-zapobizhnykh-zakhodiv-rozpovsiudzhennia-covid-19-na-robochykh-mistsiakh-pratsivnykiv/

(2)https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/

(3)Набувають чинності з дня опублікування.

(4)Набирає чинності з дня опублікування.

Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників