Як виправити помилку в експортній митній декларації

Підприємством під час оформлення експортної митної декларації (далі — МД) було допущено помилку (неправильно зазначено ціну товару), яка не призвела до заниження сплати митних платежів (акцизний податок не справляється, ПДВ за ставкою 0%, вивізне мито не справляється). Товар вже вивезено за межі митного кордону України.  Чи потрібно та як виправляти таку помилку?

Почнемо з того, що відповідно до ст.460 МКУ допущення у МД помилок, які, зокрема, не призвели до неправомірного звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру, не тягне за собою адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбаченої ст.461 МКУ. Хоча варто мати на увазі, що це правило працює, якщо подібні помилки не мають систематичного характеру. Систематичними помилками за ч.3 ст.268 МКУ вважають помилки, які у МД допущено більше двох разів протягом місяця (крім орфографічних помилок).

Тепер по суті виправлення. У ч.2 ст.268 МКУ наголошено, що декларант або уповноважена ним особа може виправити помилки, допущені в МД, якщо вони не призвели, зокрема, до неправомірного звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру. У ситуації, яку ми розглядаємо, ставка ПДВ становить 0%, а інші митні платежі не справляють взагалі. Отже, помилка в МД не призвела до заниження суми жодного з митних платежів. Водночас зі слів Мінфіну (див. лист від 23.01.2013 р. № 31-08410-07-16/2073) МД є первинним документом, щоправда, для цілей нарахування і сплати митних платежів. А як відомо, первинні документи мають бути в належному стані. І хоча виправлення помилок у первинних документах регулює Положення № 88(1), для МД діє особливий нормативний документ. Йдеться про Положення № 450(2), п.33 якого встановлено таке. За письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи (далі — експортера) та з дозволу митного органу відомості, зазначені в поданій митному органу МД, можуть бути змінені. Тобто виправлення вищезгаданих помилок є не обов’язком, а правом підприємства-експортера. Отже, якщо таке підприємство вирішить виправити помилки в МД, йому потрібно подати заяву (за формою, наведеною в додатку 3 до Положення № 450). До такої заяви додають завірені в установленому порядку копії документів, які підтверджують причину зміни ціни товару, якщо такі документи з якихось причин не подавали при митному оформленні (п.33 Положення № 450). Зауважимо також, що дозвіл на  внесення змін до МД, митне оформлення якої ще не завершено, посадова особа митниці надає в усній формі. І вносить їх до паперової МД сам декларант або уповноважена ним особа в порядку, передбаченому п.36 Положення № 450. Зокрема, шляхом перекреслення помилкових і зазначення правильних відомостей (або відомостей, якими доповнюється МД). До електронної МД зміни вносять шляхом її відкликання.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№9 від 02.03.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua