Як нерезиденту отримати довідку про сплачений в Україні податок

Юридична особанерезидент протягом 2019 року отримувала від українського підприємства доходи в Україні. І тепер для зменшення податкових зобов’язань у державі його резиденції на суму сплаченого в Україні податку нерезиденту потрібна довідка.  Як її отримати?

Відповідно до міжнародних договорів про уникнення (усунення) подвійного оподаткування, якщо нерезидент отримує доходи в Україні, йому дозволено зменшувати свої податкові зобов’язання на суму сплаченого в Україні податку. Це можливо лише за наявності довідки, яка має підтвердити розмір і факт сплати нерезидентом податку в Україні. Така довідка обов’язково повинна бути в паперовій формі (див. ЗІР, категорія 102.16).

Форму і правила отримання цієї довідки встановлено Порядком № 1264(1). Для її отримання нерезиденту потрібно письмово звернутися до податкової за місцезнаходженням (місцем проживання) резидента або постійного представництва нерезидента, які виплатили оподатковуваний дохід нерезиденту. Звернення оформлюють у довільній формі українською мовою або іноземною мовою (разом з офіційним перекладом українською). Звернення про надання довідки нерезидент може надіслати до відповідного контролюючого органу безпосередньо, або через особу, яка виплачує нерезиденту доходи з джерелом їх походження з України, або через уповноважену особу, яка повинна підтвердити свої повноваження. В останньому випадку йдеться про так званого представника нерезидента — платника податків, через якого відповідно до ст.19 ПКУ такий платник податків веде справи, пов’язані з їх сплатою. Роз’яснення податківців про особливості такого представництва на підставі довіреності можна знайти, зокрема, тут(2).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№9 від 02.03.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua