Як обліковувати операції з надання майна в суборенду

Чи може підприємство-орендар, яке застосовує національні стандарти бухобліку, передати майно в суборенду? Якщо так, як відобразити ці операції в бухгалтерському та податковому обліку?

Так, підприємство-орендар може надавати орендоване майно в суборенду (піднайм), якщо орендодавець не заперечує проти цього або інше не передбачено законом чи договором (ч.1 ст.774 ЦКУ). У такому випадку підприємство одночасно виступає орендарем щодо орендодавця — власника майна та орендодавцем стосовно суборендаря такого майна. Додамо, що до договору суборенди (піднайму) застосовують положення про договір оренди (найму), і строк такого договору не може перевищувати строку договору найму (ч.2, 3 ст.774 ЦКУ). Далі розглянемо облік операцій з надання майна в суборенду з огляду на те, що сторони застосовують ПБО.

Бухгалтерський облік

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№9 від 02.03.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua