Головне за тиждень (24 лютого - 1 березня)

Податкова реформа, або Перший пішов!

З 27 лютого (за деякими винятками) набрав чинності  Закон України від 16.01.2020 р. № 465-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (добре відомий як законопроєкт № 1209-1). Ним внесено зміни до низки важливих законодавчих актів, з-поміж яких, наприклад, Закон про ЄСВ. Усі ми пам’ятаємо, що законопроєкт № 1209-1 анонсували як один із реформаторських законів, але насправді «вродила гора мишу». Докладніше — на с.6.

Реєстрація платників ПДВ: чергові зміни

Наказом Мінфіну від 29.01.2020 р. № 30  затверджено Зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість(1). Наразі ІПН для фізичних осіб (12-розрядний числовий номер) матиме структуру: 1—10-й знаки — реєстраційний номер облікової картки платника податків; 11-й та 12-й знаки — контрольні розряди, алгоритм формування яких встановлює ДПС. Також розширено коло осіб, уповноважених платником ПДВ на подання до контролюючого органу запиту про отримання витягу з реєстру платників ПДВ. Загалом змін не дуже багато, і з ними можна легко ознайомитись самостійно.

«Трудовий» законопроєкт накривається мідницею

Широко розрекламованому  проєкту Закону України від 28.12.2019 р. № 2708 «Про працю»(2), яким депутати хотіли замінити КЗпП, легка доля не судилася. Федерація профспілок України подала позов до Окружного адміністративного суду м. Києва з вимогою відкликання законопроєкту, і суд відкрив провадження у справі(3).

«Екосистема» кінцевих бенефіціарів

НБУ спільно з іншими державними органами та громадськими організаціями 24.02.2020 р. підписав Меморандум про співпрацю у розбудові механізму перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників та створення першої Транснаціональної електронної лабораторії (ТеЛАБ)(4). Мета — створення екосистеми механізму проведення перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарних власників з метою протидії корупції, відмиванню коштів, шахрайству, ухиленню від сплати податків та іншим злочинам, що пов’язані з фіктивною діяльністю компаній.

Трудові перевірки і телефонне шахрайство

ГУ Держпраці у Київській області в розпачі! Почастішали випадки, коли від імені його керівництва напередодні інспекційного відвідування чи перевірки до суб’єктів господарювання з номера 0(95) 068-22-52 телефонують невідомі особи(5). Домовившись про зустріч, вони здійснюють протиправні, шахрайські дії. Отже, якщо у суб’єктів господарювання виникла проблемна ситуація, слід телефонувати до приймальні ГУ Держпраці за номером: 068-422-48-75.


(1)Зміни набувають чинності через 10 днів з дня офіційного опублікування.

(2)http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67833

(3)http://oask.gov.ua/node/4346

(4)https://bank.gov.ua/news/all/natsionalniy-bank-pidpisav-memorandum-pro-spivpratsyu-u-rozbudovi-mehanizmu-perevirki-informatsiyi-pro-kintsevih-benefitsiarnih-vlasnikiv

(5)http://kiev.dsp.gov.ua/novyny/oberezhno-shahrayi-2/

Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників