Авто в оренду з повним баком: чи загрожує орендодавцеві «паливний» акциз

Підприємство здає автомобілі в оренду з повним баком (автомобілі заправляються бензином на АЗС за паливними картками). Чи є здача заправленого автомобіля в оренду реалізацією пального?

На думку автора, податківці можуть розцінити забезпечення орендаря пальним як його реалізацію. Та, відповідно, спробувати донарахувати акцизний податок з реалізації пального. Проте це поверховий підхід. Ба більше, є підстави вважати, що спроба суб’єкта господарювання при такому способі поводження з пальним самостійно стати в лави платників «паливного» акцизу приречена на провал.

Розпочнімо з договору оренди. Згідно з ст.759 ЦКУ орендодавець зобов’язується передати орендареві майно в користування на певний термін. При цьому витрати, пов’язані з використанням транспортного засобу, несе наймач (ч.2 ст.801 ЦКУ). Таким чином, витрати на пальне — це витрати орендаря. І якщо він використовує пальне, яке було в паливному баку під час передачі/отримання автомобіля в оренду, то є три варіанти передачі йому цього пального: воно або було  подаровано, або  продано (передано з компенсацією вартості), або  передано в позику.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№8 від 24.02.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua