Збитки від незбереження товару під час перевезення: ПДВ і бухоблік

На практиці в тих випадках, коли підприємство (вантажовідправник або вантажоодержувач) отримує від перевізника компенсацію вартості втрачених, тих, що не вистачає, зіпсованих або пошкоджених з його вини товарів, виникає безліч запитань стосовно ПДВ(1). У цій статті розглянемо відшкодування перевізником вартості незбереженого вантажу відправнику (одержувачу).

Відшкодування вартості втраченого вантажу зазвичай виплачується перевізником вантажовідправнику, а компенсація за нестачу (псування, пошкодження) — вантажоодержувачу (відправнику). Розгляньмо усе це для відносин перевізника із замовником в особі вантажовідправника, що поставляє товар покупцеві. Висновки для вантажоодержувача (покупця) будуть такими самими (тим більше що він купує товар, а не продає).

У цій статті розберімо такі ситуації: 1) відшкодування перевізником вартості незбереженого вантажу відправнику (одержувачу); 2) приймання вантажоодержувачем від перевізника товару, який було втрачено, але він знайшовся; повернення вантажовідправником (одержувачем) перевізнику суми отриманої від нього компенсації за втрату (нестачу) вантажу; 3) отримання замовником транспортних послуг від перевізника повернення грошей за «неякісне» перевезення. Наприкінці — бухгалтерський облік на двох конкретних прикладах.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№8 від 24.02.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua