Головне за тиждень (17 - 23 лютого)

Перелік кодів товарів для податкового моніторингу ПН та РК

На виконання вимог Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 р. № 1165, ДПС наказом від 03.02.2020 р. № 67 затвердила Перелік кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, які застосовуються для визначення відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям ризиковості здійснення операції. Його розміщено на нашому сайті(1).

Транспортні засоби для переміщення пального та спирту етилового

ДПС запустила пілотний проєкт електронного сервісу «Перелік транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий»(2). За допомогою цього сервісу не лише співробітники уповноважених органів державної влади, але й пересічні громадяни зможуть перевірити, чи законно транспортні засоби перевізників здійснюють переміщення пального або спирту етилового. На сьогодні сервіс працює у тестовому режимі. Ознайомитися з його роботою можна за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/registers/vehicles.

Гаряча новина про акцизні марки

КМУ затвердив(3) зміни до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, розроблені Мінфіном спільно з Мінцифрою, ДПС, командою «ДІЯ» та ДУ «ВПФ». Для одержання акцизних марок, перевірки сплати акцизу та звітування виробник використовуватиме Електронний кабінет. З 01.04.2020 р. через нього можна буде замовити марки нового зразка. А з 01.05.2020 р. в обіг буде введено новий зразок марки акцизного податку для алкогольних напоїв.

Все, що ви хотіли знати про органічну продукцію

Наразі всі зацікавлені особи можуть перевірити справжність продукту та дійсність маркування «органічна продукція». Зробити це можна буде за телефоном чи просто з комп’ютера (відповідне рішення ухвалено Урядом(4)). Покупці натуральної продукції матимуть достовірну інформацію про продукти, зокрема, про їх виробників та органи сертифікації, які мають право на проведення сертифікації органічного виробництва. Відповідні реєстри будуть у вільному доступі, і ними зможуть користуватись всі учасники ринку для провадження своєї господарської діяльності.

Держгеокадастр: робота над помилками розпочалася

Функціоналом Державного аграрного реєстру передбачена можливість формування заявки на виправлення помилок у Державному земельному кадастрі(5). Вже зараз Держгеокадастром усуваються такі помилки, як: неправильне застосування системи координат земельних ділянок; помилки у визначенні їх кадастрових номерів; наявні технічні помилки, а також щодо метричної інформації про земельні ділянки; помилки, які можна виправити шляхом перевірки архівної документації із землеустрою.


(1)https://www.buh-ua.com.ua

(2)https://www.tax.gov.ua/media-tsentr/novini/408332.html

(3)https://mof.gov.ua/uk/news/kabmin_zapustiv_proiekt_elektronnoi_aktsiznoi_marki-2039

(4)https://www.kmu.gov.ua/news/ukrayinci-zmozhut-pereviriti-yakist-produktiv-cherez-smartfon

(5)https://land.gov.ua/derzhheokadastr-vypravliatyme-pomylky-u-zemelnomu-kadastri-za-zaiavkamy-z-derzhavnoho-ahrarnoho-reiestru/

Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників