ПН, що не видаються покупцям: чи є штрафи за нереєстрацію? (за мотивами Постанови колегії суддів касаційного адміністративного суду Верховного Суду від 10.12.2019 р. у справі № 540/830/19)

Ситуація, в яку потрапило ТОВ, на жаль, непоодинока. Платники ПДВ часто-густо реєструють податкові накладні (далі — ПН), що не підлягають видачі покупцям, із запізненням. І це не лише ПН для покупців — неплатників ПДВ (тип причини невидачі «02» або «11»), а й ПН з іншими типами причини невидачі («01»—«15»).

Чому платники ПДВ несвоєчасно реєструють такі ПН? Відповідь банальна: не достатньо реєстраційного ліміту в СЕА ПДВ для такої реєстрації, оскільки насамперед цей ліміт використовують для реєстрації тих ПН, які підлягають видачі покупцям — платникам ПДВ. Адже лише зареєстрована ПН дає покупцю можливість відобразити податковий кредит за придбаними товарами/послугами. Це по-перше. По-друге, досить часто покупці — платники ПДВ не проводять остаточних розрахунків із продавцем, допоки він не зареєструє ПН в ЄРПН. Тому передусім продавці реєструють ПН для покупців — платників ПДВ, а вже потім — решту. І, по-третє, не забуваємо: якщо продавець не зареєструє ПН, покупець має право поскаржитися на такого продавця до органу ДПС (ДФС). А скарга є підставою для проведення позапланової перевірки продавця(1).

Отже, про реєстрацію ПН, складених для неплатників ПДВ або «для себе», продавці інколи взагалі забувають. А коли згадують і здійснюють реєстрацію в ЄРПН, то це вже відбувається з порушенням граничних строків реєстрації.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№7 від 17.02.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua