Головне за тиждень (10 - 16 лютого)

Законопроєкт № 1210: краще жахливий кінець, ніж безкінечний жах

Відповідно до інформації з сайту ВРУ(1) проєкт Закону України від 30.08.2019 р.№ 1210 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» 11 лютого відправлено на підпис Президенту. Найближчим часом його «багатостраждальну» долю буде вирішено. Наразі азартні бухгалтери можуть битися об заклад: підпише чи не підпише? Як відомо, незворушні білявки вважають, що у таких випадках вірогідність 50 на 50.

Перевірочний «квест» — 2020: починайте себе шукати

ДПС на своєму сайті розмістила(2) оновлений план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2020 рік станом на 12.02.2020 р. Але лише два розділи:

• І «Документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб»;

• ІІ «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів».

Перевірки Держпраці: кампанія від кампанії різниться!

На сайті Держпраці з’явилось повідомлення(3) про дві кампанії. Перша — інформаційна — щодо недопустимості використання незадекларованої праці. І її вже проведено серед майже 190 тис. роботодавців сфери торгівлі, ресторанного та готельного бізнесу. Тобто силу-силенну роботодавців попереджено про різноманітні ризики (залякано). Перелік охоплених інформаційною кампанією роботодавців опрацьовано ПФУ та із загальної кількості виокремлено більше 15 тис., які використовують незадекларовану працю. З 10 лютого починається друга кампанія — інспекційна, під час якої Держпраці планує охопити інспектуванням роботодавців із вказаного переліку.

Оптимізація виплати зарплати від НБУ

НБУ повідомив про розроблення проєкту постанови  «Про внесення змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті» та запропонував його для громадського обговорення(4). Зокрема, запропоновано оптимізувати порядок переказу коштів роботодавцем на виплату зарплати працівникам. Це пов’язано із запровадженням в Україні номера рахунку за стандартом IBAN. Тепер роботодавець зможе формувати відомість на зарахування зар­плати працівникам, у тому числі на рахунок, який працівник самостійно відкрив у будь-якому банку.

Безкоштовний сервіс від Держмайна

ФДМУ повідомив про запровадження безкоштовного сервісу внесення інформації до єдиної бази звітів про оцінку і дуже пишається цим. Наразі сервіс працює, процеси з урахуванням пропозицій оцінювачів і нотаріусів удосконалюються. Докладніше тут(5).


(1)https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66520

(2)https://www.tax.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/402509.html

(3)http://dsp.gov.ua/do-uvahy-robotodavtsiv-2/

(4)https://bank.gov.ua/news/all/zaprovadjennya-iban-spriyaye-gromadyanam-u-realizatsiyi-prava-viboru-banku-dlya-viplati-zarobitnoyi-plati

(5)http://www.spfu.gov.ua/ua/news/fdmu-zapustiv-servis-vnesennya-informacii-do-edinoi-bazi-zvitiv-pro-ocinku-6248.html

Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників