Зберігання пального у паливних баках та каністрах: чи будуть ліцензійно-акцизні наслідки?

На жаль, наразі далеко не всі суб’єкти господарювання, що мають справу з пальним, розібрались з вимогами законодавства стосовно адміністрування обігу пального та «паливного» акцизу. І ми бачимо чергову ІПК ДПС від 11.01.2020 р. № 76/6/99-00-04-01-04-06/ІПК (публікується далі), яка підтверджує цей сумний висновок. У ній йдеться про використання підприємством дизельного генератора та газонокосарки, які працюють на пальному, і з поставлених податківцям питань стає зрозумілою «ліцензійно-акцизна» суть справи. Вочевидь, різне обладнання та механізми, для експлуатації яких використовується пальне, є у більшості підприємств і підприємців, тому ця тема зацікавить багатьох наших читачів.

Чи потрібна ліцензія на зберігання пального

Тільки 29.12.2019 р. у Законі № 481(1) з’яви­лась норма, відповідно до якої суб’єкти господарювання, що здійснюють, зокрема, зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на право зберігання пального не отримують(2). До вказаної дати жодної прив’язки до об’єму ємностей для зберігання пального в цьому Законі не було. Якщо говорити про пальне у тарі до 5 літрів, то вона має відповідати визначенню споживчої тари. Згідно з п.2 Інструкції № 314(3) «споживча тара — тара, що надходить до споживача з товаром і не призначена для транспортування товару». Як бачимо, за цим тлумаченням стоїть ситуація  з передачею товару у тарі покупцю (споживачу).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№6 від 10.02.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників