Декларування юрособами податку на нерухомість — 2020

Зроку в рік люди святкують дні народження, прикрашають ялинки і роблять інші повторювані регулярно справи. Ця циклічність характерна й для підприємств та решти юросіб, однак приводи не такі радісні — переважно фіскального характеру. Зокрема, це стосується щорічного подання декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, яку юрособи мають подати не пізніше 19 лютого.

Нагадаємо, що за загальним правилом юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього самого року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. А якщо суб’єкт господарювання чи інша юрособа є власником нерухомості та має документальне підтвердження віднесення даного об’єкта до однієї з категорій, визначених у пп.266.2.2 ст.266 чи п.38.6 підрозділу 10 розділу XX ПКУ(1), то такий платник звільняється від обов’язку подавати податкову декларацію з податку на нерухоме майно.

Зверніть увагу! У 2020 році максимальний розмір ставки податку за 1 метр квадратний — 70,85 грн. Мінімальну межу законом не встановлено. Конкретні ставки для кожного населеного пункту визначає відповідна місцева рада.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№6 від 10.02.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників