Акцизи «паливний» та «на споживання»: встановлюємо різницю за допомогою ДПС

Поява ІПК ДФС від 08.01.2020 р. № 25/ 6/99-00-04-02-05-15/ІПК (публікується нижче) свідчить про те, що платники податків, які мають справу з пальним, вже ознайомились з «акцизними» нововведеннями(1) Закону № 391(2). Тож не дивно, що і перші запитання в них вже виникли.

У згаданій ІПК податківці розтлумачують платникові податків нюанси класифікації пального з метою сплати «паливного» акцизу — так зазвичай називають акцизний податок з реалізації пального. Але Закон № 391 запровадив, власне, ще один новий різновид акцизного податку, який можна назвати  акцизом «на споживання». Об’єкт оподаткування таким акцизом виникає, якщо певні види палива використовують для заправлення транспортних засобів, обладнання або пристроїв з двигунами внутрішнього згорання (пп.213.1.13 ПКУ)(3). Роз’яснення ДПС допоможе новим платникам цього акцизу «на споживання», які прямо названі такими в пп.212.1.16 ПКУ.

Нагадаємо: акцизний податок з реалізації пального сплачують з речовин, які вважаються пальним відповідно до пп.14.1.1411 ПКУ, тобто ставки для яких наведено в таблиці у пп.215.3.4 ПКУ. В цій таблиці ставки пов’язані з кодом згідно з УКТ ЗЕД, а також з назвою пального. Обіг такого пального адмініструють за акцизними складами, і він ґрунтується на реєстрації акцизних накладних та звітуванні про залишки та використання пального. При цьому об’єкт оподаткування з’являється, тільки якщо обсяги пального, що «виходить» від платника акцизу (продаж, споживання), перевищують обсяги пального, яке надходить до нього (придбавають, імпортують). Таке буває, якщо не все отримане пальне підтверджене зареєстрованими в ЄРАН акцизними накладними та належним чином оформленими митними деклараціями (пп.213.1.12 ПКУ).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№5 від 03.02.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua