Підписання ВКО за керівника

Прочитавши ІПК ГУ ДПС у м.Києві від 03.01.2020 р. № 22/ІПК/26-15-04-04-11-ІПК, легко дійти висновку: головного бухгалтера можна замінити іншим «підписантом» видаткового касового ордера (далі — ВКО), а от керівник зобов’язаний завжди бути на місці. Головний бухгалтер має право на відпустку, відрядження, лікування, а керівник — не має, бо йому треба завжди бути присутнім, щоб підписувати ВКО.

І справді відповідно до п.26 Положення № 148(1) документи на видачу готівки підписуються керівником і головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником. Це й непокоїть фахівців.

Але нагадаймо ось що. Відповідно до ч.5 ст.65 ГКУ керівник підприємства без доручення діє від імені підприємства, у тому числі вирішує питання діяльності підприємства в межах та порядку, визначених установчими документами. Згідно з ч.10 ст.39 Закону
№ 2275(2) якщо член виконавчого органу на час своєї відсутності призначив тимчасового виконувача обов’язків, він несе солідарну відповідальність перед товариством разом із призначеною ним особою.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№5 від 03.02.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua