Головне за тиждень (7 січня - 2 лютого)

Декларація з ПДВ як світло у «віконці»

ДПС на своєму сайті розмістила(1) доповнення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» до версії 1.28.3.0 станом на 24.01.2020 р. Тепер у «Єдиному вікні» є оновлена форма податкової декларації з податку на додану вартість (з додатками).

Методрекомендації з бухобліку оновлено

Мінфін наказом від 14.01.2020 р. № 6 затвердив Зміни до деяких методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку. Зміни стосуються обліку основних засобів, запасів, нематеріальних активів, фінансових витрат, спільної діяльності без створення юридичної особи, а також облікової політики підприємства. У наступному номері чекайте на докладний коментар на цю тему.

Готуймося! З 1 квітня 2020 року лікарняний буде електронним

Про цю новацію повідомив заступник міністра соціальної політики Олег Коваль під час пресбрифінгу «Розвиток державних фондів соціального страхування: проблеми та перспективи». Докладніше тут(2).

Роз’яснення ЗІР — електронною поштою

ДПС повідомила(3), що за допомогою форми «Зворотній зв’язок» ЗІР платники податків мають можливість оперативно отримувати на свої електронні адреси від Контакт-центру ДПС відповіді на запитання, що належать до компетенції податкової служби. І це добра новина.

Прогресивна шкала ПДФО, або Як швидко залатати «дірку» у бюджеті

У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону України від 16.01.2020 р. № 2758 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо запровадження справедливої прогресивної шкали податку на доходи фізичних осіб)»(4). Із самої назви видно, про що йдеться. Залишилось повідомити, що максимальну ставку ПДФО планують підняти до 54%.

Верховний Суд взявся за прогули

Роботодавцям, у практиці яких є випадки звільнення працівників за прогули, доцільно ознайомитись із висновком, який зробив Верховний Суд у постанові від 20.01.2020 р. у справі № 158/2755/17(5). А саме: визначальними факторами для вирішення питання про законністьзвільнення з роботи за прогулє не лише установлення самого факту відсутності працівника на роботі більше 3 годин протягом робочого дня, а й встановлення поважності причини цієї відсутності.


(1)https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/

(2)https://www.msp.gov.ua/news/18201.html

(3)https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/405093.html

(4)http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67920

(5)http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/87115272

Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників