Шановні передплатники!

Звертаємо вашу увагу, що наразі на сайті розміщено АКТУАЛЬНУ версію Податкового кодексу з усіма правками, які набрали чинності (станом на 01.02.2020 р.).

Ви можете користуватися електронною версію або ВЕРСІЄЮ ДЛЯ ДРУКУ, якщо звикли до друкованих видань. Роздруківка матиме звичний журнальний вигляд.

А ми чекаємо на офіційне опублікування змін, внесених до Податкового кодексу законопроєктом № 1210.

Про вихід друкованої версії буде повідомлено додатково. Слідкуйте за новинами на сайті або на нашій сторінці у Facebook.

Зарахування зустрічних вимог у ЗЕД: «післясмак» зняття з валютного контролю

Тема правомірності зарахування зустрічних однорідних вимог у ЗЕД з нерезидентами завжди є актуальною. З огляду на негативну позицію НБУ щодо таких операцій, яка існувала в попередні роки, виникало багато судових спорів.

На жаль, проблема матиме місце і після валютної лібералізації 7 лютого 2019 року, тобто після набрання чинності Законом про валюту(1) та втрати чинності Законом № 185(2) та Декретом(3), оскільки період, який охоплюється перевірками органами ДПС, становить 1095 днів.

На погляд фахівців, саме по собі зарахування зустрічних однорідних вимог не заборонене законом, а отже, є правомірним. Але, приймаючи рішення, підприємства потрапляли у ситуацію, коли банки відмовлялися знімати операції з валютного контролю, оскільки НБУ забороняв це своїми підзаконними регуляторними актами.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№4 від 27.01.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників