Шановні передплатники!

Звертаємо вашу увагу, що наразі на сайті розміщено АКТУАЛЬНУ версію Податкового кодексу з усіма правками, які набрали чинності (станом на 01.02.2020 р.).

Ви можете користуватися електронною версію або ВЕРСІЄЮ ДЛЯ ДРУКУ, якщо звикли до друкованих видань. Роздруківка матиме звичний журнальний вигляд.

А ми чекаємо на офіційне опублікування змін, внесених до Податкового кодексу законопроєктом № 1210.

Про вихід друкованої версії буде повідомлено додатково. Слідкуйте за новинами на сайті або на нашій сторінці у Facebook.

Ділова мета в передчутті змін: до чого готуватися?

Нещодавно Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт № 1210(1) про внесення змін до По­даткового кодексу України, які суттєво змінюють правила трансфертного ціноутворення. Зокрема, законопроєктом уточнено і доповнено визначення терміна «розумна економічна причина (ділова мета)». Про очікувані наслідки цих змін поговоримо далі. Тим більше що у судовій практиці підходи стосовно визначення та оцінки ділової мети під час вирішення податкових спорів використовуються вже зараз.

Чинним пп.14.1.231 ПКУ встановлено, що розумна економічна причина (ділова мета) — це «причина, яка може бути наявна лише за умови, що платник податків має намір одержати економічний ефект у результаті господарської діяльності». Згідно із законопроєктом цей пункт доповнюється такими нормами:  «Економічний ефект передбачає приріст (збереження) активів платника податків та/або їх вартості, а так само створення умов для такого приросту (збереження) в майбутньому.

Для цілей оподаткування вважається, що операція не має розумної економічної причини (ділової мети), зокрема, але не виключно, якщо:

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№3 від 20.01.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників