Шановні передплатники!

Звертаємо вашу увагу, що наразі на сайті розміщено АКТУАЛЬНУ версію Податкового кодексу з усіма правками, які набрали чинності (станом на 01.02.2020 р.).

Ви можете користуватися електронною версію або ВЕРСІЄЮ ДЛЯ ДРУКУ, якщо звикли до друкованих видань. Роздруківка матиме звичний журнальний вигляд.

А ми чекаємо на офіційне опублікування змін, внесених до Податкового кодексу законопроєктом № 1210.

Про вихід друкованої версії буде повідомлено додатково. Слідкуйте за новинами на сайті або на нашій сторінці у Facebook.

Позика працівнику з позиції дисконтування

У цій статті йтиметься про договір гро­шової позики. Такі позики звичайні підприємства (які не мають статусу фінансової установи) надають своїм працівникам на безоплатній основі(1), тобто без сплати позичальниками відсотків за користування коштами. У розумінні пп.14.1.257 ПКУ така позика підпадає під поняття поворотної фінансової допомоги. А з позиції бухгалтерського обліку надання позики означає виникнення дебіторської заборгованості. Така заборгованість (незалежно від строку погашення) донедавна обліковувалася підприємством за сумою погашення і не доставляла бухгалтеру особливого клопоту. Розглянемо, з якими новими вимогами бухгалтерського обліку і щодо якої заборгованості змушене буде зіткнутися в найближчому майбутньому підприємство-позикодавець. Візьмемо за умову, що працівники-позичальники не є засновниками/учасниками підприємства.

Наслідки новацій

Відповідно до оновленого п.12 ПБО-10 «Дебіторська заборгованість» довгострокова дебіторська заборгованість (і не лише та, на яка нараховуються відсотки, як це було раніше) відображається у балансі за її  теперішньою вартістю(2). Для визначення теперішньої вартості заборгованості застосовується дисконтування — процес, зворотний нарахуванню складних відсотків. У результаті дисконтування визначається теперішня (нинішня) вартість тієї суми, яку буде отримано при поверненні позики (погашенні дебіторської заборгованості).

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№1-2 від 13.01.2020
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників