Шановні передплатники!

Звертаємо вашу увагу, що наразі на сайті розміщено АКТУАЛЬНУ версію Податкового кодексу з усіма правками, які набрали чинності (станом на 01.02.2020 р.).

Ви можете користуватися електронною версію або ВЕРСІЄЮ ДЛЯ ДРУКУ, якщо звикли до друкованих видань. Роздруківка матиме звичний журнальний вигляд.

А ми чекаємо на офіційне опублікування змін, внесених до Податкового кодексу законопроєктом № 1210.

Про вихід друкованої версії буде повідомлено додатково. Слідкуйте за новинами на сайті або на нашій сторінці у Facebook.

Оновлена декларація з ПДВ — уперше за січень

Завдяки постанові Кабміну від 31.10.2018 р. № 891 (далі — Постанова № 891) скасовано Звіт про суми податкових пільг, а інформацію про податкові пільги платники ПДВ тепер будуть відображати безпосередньо у податковій декларації з ПДВ. У зв’язку із цим форма податкової декларації і порядок її заповнення зазнали чергових змін — згідно з наказом Мінфіну від 20.11.2019 р. № 488 (далі — Наказ № 488). Тож перед платниками ПДВ постало запитання: за якою формою звітувати за грудень 2019 року?

У Постанові № 891 прямо вказано, що вона набирає чинності з 1 січня 2020 року.

Наказ № 488 містить 6 пунктів. При цьому згідно з п.5 він набирає чинності з 1 числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, крім пунктів 1 та 3, які набирають чинності з 1 січня 2020 року. Офіційне опублікування Наказу № 488 відбулося 27.12.2019 р. в «Офіційному віснику України». Таким чином, наказ повністю набрав чинності 1 січня 2020 року. Податкова служба вже зазначила на своєму офіційному сайті, що нова форма декларації «подається починаючи із звітного (податкового) періодуза січень 2020 року»(1). Відповідно, за грудень 2019 року ДПС буде приймати звітність за старими формами.

Зміни, внесені Наказом № 488, стосуються таких форм:

• податкової декларації з ПДВ;

• уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;

• розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєст­рованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.

Декларація. Рядок 2 «Операції з вивезення товарів за межі митної території України» тепер має 2 рядки:

2.1. операції, що оподатковуються за нульовою ставкою;

2.2. операції, що звільнені від оподаткування.

Таким чином, експортні операції, звільнені від оподаткування, отримали власний рядок 2.2 в декларації. Прикладом таких операцій є експорт соєвих бобів, свиріпи або ріпаку, тимчасово звільнений від оподаткування згідно з п.63 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

З рядка 5 окремо виділено рядок:

5.1. у тому числі операції, що звільнені від оподаткування (стаття 197 розділу V Кодексу, підрозділ 2 розділу XX Кодексу, міжнародні договори (угоди)).

Тож у рядку 5.1 відображатимуться лише операції, звільнені від оподаткування, а в загальному рядку 5 такі операції відображатимуться разом з операціями, які не є об’єктом оподаткування, і послугами, наданими за межами України. Аналогічні зміни внесено і до форми уточнюючого розрахунку.

Додаток 6.Цей додаток викладено в новій редакції, що покликана замінити собою звіт про пільги у частині несплаченого до бюджету ПДВ (про це свідчить навіть нова назва додатку). Замість двох таблиць оновлений додаток 6 тепер містить три, адже тепер операції, що не є об’єктом оподаткування (у тому числі послуги, надані за межами митної території України), і операції, звільнені від ПДВ, будуть відображатися окремо — у таблицях 1 і 2 відповідно. При цьому щодо звільнених від ПДВ операцій потрібно буде надавати більш розгорнуту інформацію і розрахунки — так, як раніше було в звіті про пільги.

Розрахунок за операціями з постачання послуг нерезидентами. Нагадаємо, що такий розрахунок подають неплатники ПДВ, які отримують послуги від нерезидентів з місцем постачання на митній території України. Відтепер встановлено порядок виправлення помилок у вказаному розрахунку — на розрахунку зазначається позначка «Уточнюючий» і відповідні показники з урахуванням уточнення. Форму розрахунку доповнено новою таб­лицею II «Розрахунок уточнення податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок».

У наступних публікаціях ми ще повернемось до нових рядків декларації і додатку 6 і спробуємо заповнити їх на прикладах.


(1)https://tax.gov.ua/anonsi/22201.html

Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників