Шановні передплатники!

Звертаємо вашу увагу, що наразі на сайті розміщено АКТУАЛЬНУ версію Податкового кодексу з усіма правками, які набрали чинності (станом на 01.02.2020 р.).

Ви можете користуватися електронною версію або ВЕРСІЄЮ ДЛЯ ДРУКУ, якщо звикли до друкованих видань. Роздруківка матиме звичний журнальний вигляд.

А ми чекаємо на офіційне опублікування змін, внесених до Податкового кодексу законопроєктом № 1210.

Про вихід друкованої версії буде повідомлено додатково. Слідкуйте за новинами на сайті або на нашій сторінці у Facebook.

Головне

Пальне: акцизні та ліцензійні зміни «під ялинку»

29 грудня 2019 року набрав чинності Закон України від 18.12.2019 р. № 391-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування акцизного податку», який привніс значні зміни не тільки в ПКУ (щодо «паливного» акцизу), але й у Закон № 481(1) (щодо ліцензування операцій з пальним). У наступному номері читайте про це докладні коментарі.

Гроші для власних потреб: як підприємцю їх витратити

3 січня набрала чинності постанова Правління НБУ від 27.12.2019 р. № 162 «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків — резидентів і нерезидентів», відповідно до якої за поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб — підприємців та самозайнятих осіб здійснюються всі види розрахунково-касових операцій,  крім операцій, пов’язаних із власними потребами. Тож, аби використати підприємницькі кошти для власних потреб, їх спочатку треба перерахувати на окремий рахунок(2).

Звіт про пільги

ДПС нагадала, що обов’язок складати та подавати Звіт про суми податкових пільг скасовано(3). Облік їх сум здійснюватиметься на підставі податкових декларацій. Таким чином, платники податків Звіт про суми податкових пільг подають за 2019 рік востаннє. Також 2 січня ДПС оприлюднила(4) Довідник податкових пільг № 95/1, що є втратами доходів бюджету, та Довідник інших податкових пільг № 95/2 станом на 01.01.2020 р.

Трудові перевірки — 2020 у новому форматі

31 грудня набрала чинності постанова КМУ від 04.12.2019 р. № 1132 «Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю». Державний контроль здійснюватимуть інспектори праці у форматі інспекційних відвідувань за наявності підстав, виключний перелік яких наведено в п.5 Порядку. Про це докладніше читайте у наступних номерах.

Держказначейство: не використовуйте старі рахунки для податкових платежів!

З 1 січня введено в дію нові рахунки для зарахування податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів, рахунки в СЕА ПДВ, СЕА РП та СЕ, рахунки для зарахування ЄСВ та депозитні рахунки митних органів(5). Старі рахунки з 1 січня закриті, а кошти, які сплачуються платниками на такі рахунки, Держказначейством не зараховуються, а повертаються платникам як нез’ясовані надходження. Реквізити нових рахунків розміщені на вебпорталі Держказначейства та на вебсторінках його головних управлінь в областях та м. Києві. Реквізити рахунків в СЕА ПДВ, СЕА РП та СЕ, рахунків для зарахування ЄСВ можна отримати в органах ДПС, реквізити депозитних рахунків митних органів — в органах ДМС.


(1)Закон України від 19.12.95 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

(2)Докладніше див.: Єфімов О. Власні потреби — з рахунку підприємця // БухгалтеріяUA. — 2019. — № 35. — С.16.

(3)https://tax.gov.ua/anonsi/22201.html

(4)https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html

(5)https://www.treasury.gov.ua/ua/news/do-uvagi-platnikiv-podatkiv-ta-bankivskih-ustanov

Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників