Шановні передплатники!

Звертаємо вашу увагу, що наразі на сайті розміщено АКТУАЛЬНУ версію Податкового кодексу з усіма правками, які набрали чинності (станом на 01.02.2020 р.).

Ви можете користуватися електронною версію або ВЕРСІЄЮ ДЛЯ ДРУКУ, якщо звикли до друкованих видань. Роздруківка матиме звичний журнальний вигляд.

А ми чекаємо на офіційне опублікування змін, внесених до Податкового кодексу законопроєктом № 1210.

Про вихід друкованої версії буде повідомлено додатково. Слідкуйте за новинами на сайті або на нашій сторінці у Facebook.

ПДВ: річний перерахунок — 2019

Якщо придбані товари, послуги або необоротні активи (далі — товари/послуги)  одночасно використовуються в оподатковуваних і не оподатковуваних ПДВ операціях, визначити, яку саме частину придбань використано в тих чи інших операціях, неможливо. І не потрібно нічого визначати! Суму «вхідного» ПДВ необхідно включати до складу податкового кредиту (далі — ПК) повністю! Звісно, за наявності податкової накладної (далі — ПН), зареєстрованої в ЄРПН, її «замінників» або митної декларації, оформленої при ввезенні товарів на митну територію України. Та оскільки частина придбаних товарів/послуг використана саме для не оподатковуваних ПДВ операцій, платник податків зобов’язаний частково «зменшити» суму ПК. Робиться це шляхом нарахування так званих «компенсуючих» податкових зобов’язань (далі — ПЗ). Це вимоги п.199.1 ст.199 ПКУ: у разі якщо придбані товари/послуги частково використовують в оподатковуваних, а частково — в неоподатковуваних операціях, платник ПДВ зобов’язаний  нарахувати ПЗ, сума яких відповідає частці використання таких товарів/послуг у неоподатковуваних операціях(1).

Частка використання

Безпосередньо у ст.199 ПКУ немає порядку розрахунку частки використання придбаних товарів/послуг в не оподатковуваних ПДВ операціях. Пунктом 199.2 цієї статті встановлено, що частка використання придбаних товарів/послуг воподатковуваних ПДВ операціях визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування ПДВ) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування ПДВ) за цей самий календарний рік. Величину частки використання товарів/послуг вне оподатковуваних ПДВ операціях можна розрахувати шляхом віднімання від 100% частки використання товарів/послуг в оподатковуваних ПДВ операціях, вираженої у відсотках.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№52 від 23.12.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників