Шановні передплатники!

Звертаємо вашу увагу, що наразі на сайті розміщено АКТУАЛЬНУ версію Податкового кодексу з усіма правками, які набрали чинності (станом на 01.02.2020 р.).

Ви можете користуватися електронною версію або ВЕРСІЄЮ ДЛЯ ДРУКУ, якщо звикли до друкованих видань. Роздруківка матиме звичний журнальний вигляд.

А ми чекаємо на офіційне опублікування змін, внесених до Податкового кодексу законопроєктом № 1210.

Про вихід друкованої версії буде повідомлено додатково. Слідкуйте за новинами на сайті або на нашій сторінці у Facebook.

Резерв сумнівних боргів: про головне

Як часто-густо буває, в обмін на свою продукцію (товар, роботи, послуги) підприємство спочатку отримує дебіторську заборгованість. Це його актив, який, на переконання підприємства, має незабаром «перетворитися» на гроші. З плином часу у бухгалтера можуть виникнути сумніви щодо надійності і реальності такого активу. Він трохи переймається, що у разі непогашення заборгованість може лягти «на плечі» підприємства як витрати. Тож бухгалтер резервує місце для заборгованості, що вже стала сумнівною, у складі витрат. Так виникає резерв сумнівних боргів. Але заборгованість поки є в балансі підприємства. Далі можливі варіанти. Трохи згодом сумнівна заборгованість або нарешті погашається в передбаченому договором порядку, або ж вона отримує статус безнадійної заборгованості — в цьому випадку заборгованість спишуть з балансу, а резерв сумнівних боргів виконає покладене на нього завдання і вважатиметься використаним.

Створення резерву: що потрібно знати

Для формування і подальшого обліку резерву сумнівних боргів (далі — РСБ) національними і міжнародними стандартами передбачено певний механізм(1). Спеціальні правила обліку операцій з таким резервом є і в ПКУ. У статті розглянемо основні нюанси, з якими стикаються підприємства протягом усього «життя» РСБ: від створення до використання.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№52 від 23.12.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників