Шановні передплатники!

Звертаємо вашу увагу, що наразі на сайті розміщено АКТУАЛЬНУ версію Податкового кодексу з усіма правками, які набрали чинності (станом на 01.02.2020 р.).

Ви можете користуватися електронною версію або ВЕРСІЄЮ ДЛЯ ДРУКУ, якщо звикли до друкованих видань. Роздруківка матиме звичний журнальний вигляд.

А ми чекаємо на офіційне опублікування змін, внесених до Податкового кодексу законопроєктом № 1210.

Про вихід друкованої версії буде повідомлено додатково. Слідкуйте за новинами на сайті або на нашій сторінці у Facebook.

Витрати поза собівартістю

Із назви збірника зрозуміло, що він присвячений питанням обліку витрат поточного періоду, тобто витрат, які не включаються до собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг), але без здійснення яких майже неможливо забезпечити нормальну діяльність підприємства. Йдеться про адміністративні витрати, пов’язані з обслуговуванням та управлінням підприємством, витрати на збут, безпосередньо пов’язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг), та інші операційні витрати.

Зокрема, правильне групування таких поточних витрат забезпечує об’єктивний облік витрат підприємства, пов’язаних із відповідними напрямками його діяльності. Це дає змогу підприємству правильно оцінити ефективність таких напрямків протягом певного періоду. Візьмемо, наприклад, витрати на офіс. Кожне підприємство, з огляду на види діяльності, їх обсяги і структуру, самостійно визначає, що належить до таких витрат. Адже офіс­ними можуть бути і адміністративні, і збутові, й інші витрати. Деякі витрати на забезпечення функціонування підприємства, наприклад витрати на зв’язок, доводиться навіть розподіляти між зазначеними вище видами витрат. 

Не менш важливими є витрати, спрямовані на створення нормальних умов для ефективної роботи працівників підприємства. Йдеться, зокрема, про витрати на мобільний зв’язок та інтернет, на придбання канцелярських товарів, питної води, чаю, кави, санітарно-гігієнічних засобів тощо. Інформацію про те, що важливо і необхідно для правильного їх обліку та оподаткування, також можна знайти у цьому збірнику. Не залишили ми поза увагою витрати на рекламу, представницькі витрати і витрати на передпродажну підготовку.

Але наразі не будемо перераховувати всі теми: достатньо подивитися на зміст цього збірника, аби переконатися в їх різноманітності та актуальності. Також до збірника включено важливі нормативно-правові акти та роз’яснення щодо правової природи, обліку та оподаткування певних витрат поточного періоду.

Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників