Резерв за пенсійними програмами і коригування фінансового результату

Чи відноситься резерв за програмами пенсійного забезпечення до виплат, пов’язаних з оплатою праці, якщо він включає виплати пенсій, одноразові виплати при звільненні у зв’язку з виходом на пенсію? Якщо відноситься, то чи коригується фінансовий результат до оподаткування на такі резерви згідно з п.139.1 ПКУ?

Відповідь на ці запитання розглядається в низці консультацій податківців (ІПК ДФС від 05.03.2019 р. № 892/6/99-99-15-02-02-15/ІПК та від 26.04.2019 р. № 1855/6/99-99-15-02-02-15/ІПК; ОВПП ДФС від 04.01.2019 р. № 49/ІПК/28-10-27-01-11, листі ДФС від 30.11.2016 р. № 25818/6/99-99-15-02-02-15). Вказані консультації видано у 2016 і 2019 роках, і висновок у них, по суті, ідентичний, тобто протягом трьох років думка податківців залишилася незмінною. Ось вона: резерв за програмами пенсійного забезпечення відноситься до виплат, пов’язаних з оплатою праці, а тому фінансовий результат до оподаткування на такі резерви згідно з п.139.1 ПКУ не коригується.

Зазначимо, що думка податківців в цілому влаштовує суб’єктів господарювання, тому ми з нею не сперечатимемося. Але деяку аргументацію наведемо.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№49 від 02.12.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників