Реклама на території нерезидента: чи сплачувати податок на доходи

Часто вітчизняні підприємства замовляють послуги із розміщення реклами у нерезидентів. При цьому відповідні рекламні послуги, наприклад розміщення рекламних матеріалів у ЗМІ, нерезидент може надавати у своїй країні, з якою навіть не укладено договору щодо уникнення подвійного оподаткування. І тут постає питання: чи потрібно при виплаті доходу сплачувати податок за ставкою 20% на доходи нерезидента? Про це йтиметься у статті.

Цілком зрозуміло, що побоювання підприємства викликані пп.141.4.6 ПКУ. Згідно з ним резиденти, які здійснюють виплати нерезидентам за виробництво та/або розповсюдження реклами, мають сплатити під час такої виплати за власний рахунок податок за ставкою 20% від суми такої виплати.

Раніше податківці активно консультували платників, що цей податок «сплачується резидентом за власний рахунок  незалежно від місця надання нерезидентом зазначених послуг» (див., наприклад, листи ДФС від 16.06.2016 р. № 13467/6/99-99-15-02-02-15, від 29.09.2016 р. № 21170/6/99-99-15-02-02-15). Вони мотивували свій вис­новок тим, що ключовою умовою для оподаткування рекламного доходу вважають не місце надання нерезидентом рекламних послуг, а фактичну оплату таких послуг резидентом на користь нерезидента. Зараз подібних чітких формулювань у доступних ІПК ми не віднайшли. Натомість звернули увагу, наприклад, на консультацію, розміщену в ЗІР, категорія 102.18, в якій йшлося про те, що будь-яке  «звільнення (зменшення) суми податку на доходи нерезидента від надання послуг реклами чинним законодавством не передбачено».

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№49 від 02.12.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників