Права користування як вклад до статутного капіталу

Для визначення того, чи може право користування бути вкладом або, як частіше говорять, внеском до статутного капіталу товариства, потрібно дослідити правову природу зазначених відносин. Отже, потрібно визначити, чи можливе формування статутного капіталу за рахунок майнових прав, уключаючи права користування. І взагалі, слід з’ясувати чи має власник таких майнових прав повноваження передавати їх до статутного капіталу. Те, що права користування належать до майнових прав, сумнівів не викликає. Далі про це докладніше.

Чи можуть права користування бути вкладом?

Щодо цього запитання звернімося, скажімо, до п.1 ч.1 ст.115 ЦКУ та ст.12 Закону № 1576(1). У документах визначено, щогосподарське товариство є власником, зокрема, майна, переданого йому учасниками товариства у власність як вклад до статутного (складеного) капіталу. Своєю чергою,вкладом до статутного (складеного) капіталу господарського товариства можуть бути гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права, що мають грошову оцінку, якщо інше не встановлено законом.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№46 від 11.11.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
комплект 3
Безоплатні заходи
для передплатників