Декларація фізособи-боржника про свій майновий стан

Новачок у системі вітчизняних нормативних актів — КУзПБ(1) передбачає, серед іншого, можливість реалістичного банкрутства фізичної особи — як пересічного громадянина, так і підприємця. При цьому такий боржник сам ініціює своє банкрутство, тож без самостійного та належного оформлення солідного пакета документів не обійтися. Наріжний камінь останнього — декларація фізичної особи щодо її майнового стану. Цей принципово новий документ Мін’юст затвердив Наказом № 2627/5(2). Про нього й поговоримо.

Принципова особливість КУзПБ — провадження у справі про неплатоспроможність боржника — фізичної особи або фізичної особи — підприємця може бути відкрито лише за заявою боржника (ч.1 ст.115). Старт відповідній процедурі дає подача таким боржником заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Стаття 116 КУзПБ встановлює вимоги до змісту такої заяви, а також окреслює коло документів, які додаються до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Тут бачимо як папери, які треба просто скопіювати (як-от копії документів, що підтверджують право власності боржника на майно), так і документи, які доведеться готувати і доводити до ладу самому боржнику. Йдеться, скажімо, про конкретизований список кредиторів і боржників чи опис майна боржника, що належить йому на праві власності, із зазначенням місцезнаходження або місця зберігання майна. З цієї ж когорти — декларація про майновий стан боржниказа формою, затвердженою державним органом з питань банкрутства. Форма ця уже з’явилася — її містить Наказ № 2627/5.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№46 від 11.11.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua
Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників