Головне за тиждень (4 - 10 листопада)

Що чути про Держбюджет

У першому читанні прийнято проєкт Закону України від 15.09.2019 р. «Про Державний бюджет України на 2020 рік»(1). Зокрема, проєктом передбачено такі показники мінімальної заробітної плати з 1 січня:

• у місячному розмірі — 4723 грн.;

• у погодинному розмірі — 28,31 грн.

Блокування ПН: тепер за порядком Кабміну

1 листопада на сайті ДПС з’явився(2) проєкт постанови КМУ «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», а також  проєкт наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних»(3).

Тобто після низки судових рішень процедуру блокування ПН, нарешті, було затверджено належним чином. Якщо в остаточній редакції відбудуться зміни по суті, ми обов’язково повернемося до цієї теми.

Пальне: акцизні «покращення» не за горами

У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону від 25.10.2019 р. № 2317 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо покращення адміністрування акцизного податку)»(4). Ним передбачена ціла низка новацій: щодо акцизних накладних, акцизних складів, використання пального за договорами підряду та багато інших. Також запроваджено механізм для внесення залишків пального до СЕА РП та СЕ суб’єктами господарювання, що зберігають пальне для інших суб’єктів господарювання, які використовують його для власного споживання.

На захисті прав власності

2 листопада набрав чинності Закон України від 03.10.2019 р. № 159-ІХ  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності». Згідно із законом, у випадку коли документи для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу подаються представником, довіреність, оформлена на такого представника, має бути нотаріально засвідчена. Також Законом передбачається використання спеціальних бланків нотаріальних документів для оформлення: заяви про вступ до ТОВ, заяви про вихід з ТОВ та деяких інших.

Скасування трудових книжок та електронний трудовий стаж

ПФУ на своєму сайті оприлюднив проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі»(5) та проєкт постанови КМУ «Про заходи щодо поетапного впровадження обліку трудової діяльності працівника в електронній формі»(6).


(1)http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66853

(2)https://tax.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2019-rik/73846.html

(3)https://tax.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2019-rik/73845.html

(4)http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67191

(5)https://www.pfu.gov.ua/1994725-proyekt-zakonu-ukrayiny-pro-vnesennya-zmin-do-deyakyh-zakonodavchyh-aktiv-ukrayiny-shhodo-obliku-trudovoyi-diyalnosti-pratsivnyka-v-elektronnij-formi/

(6)https://www.pfu.gov.ua/2013284-proyekt-postanovy-kabinetu-ministriv-ukrayiny-pro-zahody-shhodo-poetapnogo-vprovadzhennya-obliku-trudovoyi-diyalnosti-pratsivnyka-v-elektronnij-formi/

Телефонная лилия
Безоплатні заходи
для передплатників