Подання реєстраційної заяви

Хто підписує заяву за формою № 1-ПДВ у разі, якщо таку заяву подають разом з документами про державну реєстрацію створення юридичної особи?

Чинним законодавством передбачено можливість подання держреєстраторові заяви про добровільну реєстрацію платником ПДВ за формою № 1-ПДВ як додаток до заяви про держреєстрацію, що подають для проведення реєстрації створення юрособи (абзац третій пп.1 п.3.5 Положення № 1130(1) і п.2 ч.1 ст.17 Закону про держреєстрацію(2)).

Як зазначається у пп.1 п.3.5 Положення № 1130, заяву подають безпосередньо керівник чи представник юрособи-платника (в обох випадках з документальним підтвердженням особи і повноважень). Відмітимо, що у разі держреєстрації створення юрособи всі реєстраційні документи підписуються виключно засновниками або одним з них, про що робиться відмітка в протоколі. Навіть якщо за протоколом про створення юрособи засновники наділять директора повноваженнями на підписання і подання документів держреєстраторові для реєстрації створення юрособи, реєстратор не прийме документи, підписані директором, з тієї простої причини, що на момент реєстрації особа, що призначається на посаду директора, просто ще не є керівником і не має ніяких повноважень. Особа набуває повноважень керівника тільки після проведення держреєстрації створення юрособи і появи відповідного запису в Єдиному державному реєстрі. Тому цілком логічно, що якщо директор не може підписати форму заяви на реєстрацію юрособи (форма 1), то, відповідно, він не має повноважень і на підписання заяви на реєстрацію платником ПДВ за формою № 1-ПДВ.

Повна версія матеріалу доступна передплатникам
БУХГАЛТЕРІЯ
№45 від 04.11.2019
Онлайн-версія
Ви можете придбати цей випуск онлайн,
сплативши карткою через Приват24
add_shopping_cart
Придбати за 120грн.
Щоб придбати цей випуск,
зареєструйтесьабо
увійдіть до особистого кабінету
В мене вже є передплата
Якщо ви – передплатник, вам потрібно
Якщо у вас виникли труднощі з отриманням доступу,
напишіть нам на support@buh-ua.com.ua